Uhlárka s novými partnery začala úspěšně!

Uhlárka s novými partnery začala úspěšně!

 

 

V druhé polovině září se žáci Uhlárky – Střední školy technické Znojmo účastnili mezinárodní soutěže Řemeslo/Skill 2019, která se konala ve Vysokém Mýtě. Mladí zedníci Dominik Machač a Roman Béreš skončili ve vyrovnaném klání při své premiéře na 7. místě a patřili tak k příjemným překvapením celé akce. Tým z Uhlárky už také mohl využít podporu nového partnera firmy Heluz, která škole poskytuje zdarma učební materiál.

„Jsme velmi potěšení, že se nám podařilo uzavřít dohodu o spolupráci s několika významnými partnery. Nově nám přibyla firma ČEZ patřící mezi nejatraktivnější značku v Česku vůbec, Heluz má ve stavebnictví zase dlouhodobou tradici,“ říká ředitel školy Jiří Vojtěch, který školu převzal teprve nedávno. Ve svých plánech počítá Uhlárka s dalším prohloubením spolupráce se sociálními partnery, což potvrzuje i sám J. Vojtěch: „Už letos na podzim využijeme zmíněné nově dojednané partnerství se skupinou ČEZ a zprostředkujeme našim studentům exkurze v jaderné elektrárně Dukovany. Na jaře jsou potom pro žáky maturitního oboru elektrotechnika naplánovány nejen další rozšířené exkurze, ale zejména pak možnost tzv. jaderné maturity. Ta přináší žákům do budoucna možnost získat skvělé zaměstnání v energetice, zajištění studia na vysoké škole anebo alespoň navštívit prostory elektrárny a seznámení se s nejmodernější jadernou technologií.“

Směrem ke dni otevřených dveří, účasti na veletrzích v Brně a zejména pak k závěrečným zkouškám a maturitám na jaře příštího má Uhlárka rozjednánu další spolupráci s několika dalšími partnery, kteří mají škole pomoct zatraktivnit a zviditelnit nabízené obory, kterých škola bude nabízet pro příští školní rok 10. „Uhlárka bude nabízet 4leté maturitní studium Elektrotechniky, která je v současnosti velmi žádaná a trendová záležitost. Jen málokdo tuší, že takový obor zde máme, resp. že jsme jediní, kdo jej na okrese Znojmo nabízí. Samozřejmě v nabídce máme dalších 9 učebních oborů, pokud se chce někdo věnovat řemeslu, které je v současnosti mezi obyčejnými lidmi velmi poptávané i dobře placené,“ doplňuje na závěr zástupce ředitele Jaromír Příkazský.